Używamy narzędzi do analizy sposobu korzystania przez użytkowników z naszych stron internetowych w celu ich zoptymalizowania. W każdej chwili możesz nie wyrazić na to zgody, klikając tutaj.

Używamy narzędzi, by zapewnić Ci indywidualną informację produktową o przeznaczeniu marketingowym, również poza naszą stroną internetową. W każdej chwili możesz wycofać swoją zgodę, klikając tutaj.
OK Zmień ustawienia
Masaż

Masaż

Sprawdź, jak czule masować stópki maleństwa, by zrelaksować dziecko.

Jest coś tak rozczulającego w tych małych stópkach, że ich widok, ich dotykanie nie tylko nam przynosi radość i szczęście. Natura tak to wymyśliła, że kiedy my z czułością dotykamy stópek, prosto z nich płynie do całego ciałka dziecka poczucie bezpieczeństwa i spokój. Dlatego nasze babcie, a wcześniej ich babcie i prababcie często wyciszały i uspokajały maleństwa, wykonując masaż stóp.

  1. Zdejmij pierścionki, żeby dotyk był delikatny.
  2. Ogrzej swoje dłonie, pocierając energicznie jedną o drugą.
  3. Nalej na dłoń niewielką ilość oliwki Bambino.
  4. Chwyć czule stópkę dziecka w obie dłonie i z uczuciem, powoli wykonuj następujące ruchy:
  • gładź kciukiem stópkę od pięty do palców – naprzemiennie raz jednym, raz drugim kciukiem;
  • gładź wewnętrzną krawędź stópki w kierunku od dużego palca do pięty;
  • delikatnie uciskaj kciukami stópkę dziecka, tak jakby Twoje palce „spacerowały” po stopie;
  • chwytaj po kolei każdy z paluszków stópki i wykonuj ruch podobny do nakręcania zegarka. Jeżeli dziecko zaciska paluszki tak, że uniemożliwia chwytanie każdego, po prostu gładź wszystkie palce razem;
  • nie zapomnij o grzbiecie stópki i gładź go kciukami naprzemiennie od palców w górę ku łydce.

W masażu stópek najwspanialsze jest to, że i dla ciebie będzie to moment pełen relaksu i szczęścia. I to jest właśnie tajemnica małych stópek!