Używamy narzędzi do analizy sposobu korzystania przez użytkowników z naszych stron internetowych w celu ich zoptymalizowania. W każdej chwili możesz nie wyrazić na to zgody, klikając tutaj.

Używamy narzędzi, by zapewnić Ci indywidualną informację produktową o przeznaczeniu marketingowym, również poza naszą stroną internetową. W każdej chwili możesz wycofać swoją zgodę, klikając tutaj.
OK Zmień ustawienia
Życie rodzinne

Życie rodzinne

Narodziny dziecka to dla wielu osób jeden z najważniejszych momentów w życiu – jeśli nie najważniejszy. Życie rodzinne wiąże się nie tylko ze wspólnym spędzaniem czasu, ale także obowiązkami czy wyjątkowymi chwilami. Sprawdź, co na ten temat przygotowaliśmy w naszych wpisach. 

Jak rozmawiać o emocjach z dziećmi?

Pojawienie się pierwszego dziecka to niesamowity moment w życiu każdego rodzica. Chociaż niesie ze sobą wiele radości, z czasem w życiu rodzinnym mogą pojawić się także bardziej wymagające chwile. Każde dziecko w rodzinie prędzej lub później zacznie pokazywać swoje emocje i buntować się. Jak w takiej sytuacji rozmawiać z pociechą? Przeczytaj nasze porady, jak wytłumaczyć maluchowi jego złość czy wybuchy emocji. U nas znajdziesz rozwiązanie każdej kłopotliwej sytuacji!

Przełomowe momenty w rodzinie

Planowanie rodziny i wspólnej przyszłości jest piękne i wiąże się z wieloma szczęśliwymi chwilami. Pojawienie się nowego członka rodziny jest oczywiście nie tylko wielkim wydarzeniem, ale również ogromną odpowiedzialnością. Dziecko musi nie tylko mieć zapewnione odpowiednie warunki do życia i rozwoju, ale też czuć się ważne i kochane. Nie inaczej jest w przypadku pojawienia się rodzeństwa. Jak wytłumaczyć najmłodszym nadchodzące zmiany w rodzinie? Nie wiesz, jak porozmawiać ze swoimi dziećmi o narodzinach brata lub siostry? To ważne i poniekąd stresujące momenty w każdej rodzinie, jednak z odpowiednim podejściem nie musisz się bać. Przygotowaliśmy dla Ciebie porady, jak wyjaśnić dziecku nową sytuację i przygotować je na pojawienie się nowego członka rodziny.