Używamy narzędzi do analizy sposobu korzystania przez użytkowników z naszych stron internetowych w celu ich zoptymalizowania. W każdej chwili możesz nie wyrazić na to zgody, klikając tutaj.

Używamy narzędzi, by zapewnić Ci indywidualną informację produktową o przeznaczeniu marketingowym, również poza naszą stroną internetową. W każdej chwili możesz wycofać swoją zgodę, klikając tutaj.
OK Zmień ustawienia
Zdrowe niemowlę

Zdrowe niemowlę

Szczęśliwe dziecko to zdrowe dziecko.  Odpowiednia pielęgnacja od pierwszych dni życia pozwala maluszkowi rozwijać się prawidłowo. Dzięki sprawdzonym metodom i kosmetykom Bambino, zadbasz o jego zdrowie i poradzisz sobie z najczęstszymi problemami. Praktyczne porady zebraliśmy w naszych artykułach – sprawdź koniecznie! 

Problemy skórne u dzieci

Delikatna skóra dziecka jest narażona na liczne podrażnienia. Problemy skórne u niemowląt związane są z rozwojem malucha, ale także stanowią reakcję na styczność z innym środowiskiem niż wnętrze brzucha matki. Wśród najczęściej pojawiających się przypadłości można wymienić ciemieniuchę u dziecka oraz potówki. Nie wiesz jak poradzić sobie z kłopotami skórnymi malucha? U Twojego dziecka pojawiła się wspomniana ciemieniucha, a Ty nie znasz skutecznego sposobu na pozbycie się jej? Na skórze niemowlaka pojawiły się pierwsze potówki? Nie ma powodów do paniki! Jeśli potrzebujesz fachowej porady, sprawdź nasze wpisy dotyczące problemów skórnych u niemowląt. Bogate źródło informacji, jakie przygotowaliśmy, pomoże Ci zrozumieć między innymi czym jest ciemieniuszka oraz że potówki u noworodka nie są ciężkim schorzeniem. Podpowiadamy też, jak poradzić sobie z tymi problemami i zadbać o właściwą pielęgnację skóry niemowlaka. Ciemieniucha u dzieci czy potówki nie będą już dla Ciebie tajemnicą.

Bolący brzuch u noworodka

Twoje dziecko płacze, a Ty nie wiesz co mu dolega? Jedną z najczęstszych przyczyn takiej reakcji jest bolący brzuch u dziecka. O tym, jak ulżyć maluchowi podczas dolegliwości, dowiesz się od Bambino! Zobacz, co warto zastosować na bolący brzuch dla dziecka. Przedstawiamy bezpieczne i sprawdzone porady, które pozwolą pożegnać się z bólem i dyskomfortem u niemowlaka!

Kolki u noworodka

Pojawienie się kolki u niemowlaka to częsta reakcja na pokarm lub problemy z jego przetrawieniem. Niestety kolki u dziecka mogą być dla niego bardzo męczące i długo nie dawać spokoju. Jak temu zaradzić? Mamy dla Ciebie porady, jak walczyć z kolkami niemowlęcymi w sposób bezpieczny i sprawdzony. Przygotowaliśmy najważniejsze informacje dotyczące objawów kolek u niemowląt, aby łatwo zdiagnozować dolegliwość u pociechy. W naszych artykułach poruszamy także kwestię ulewania u noworodka. Dajemy wskazówki, na co zwracać uwagę, aby ograniczyć ulewanie i jak sobie z nim radzić. Sprawdź, czym tak naprawdę jest ulewanie u niemowlaka i nie stresuj się, gdy się ono pojawi. Problemy skórne, kolki i bolący brzuch to tylko przykłady – opisujemy wszystkie aspekty zdrowia niemowlęcia, które mogą okazać się przydatne.