Zdrowe niemowlę

Zdrowe niemowlę

Szczęśliwe dziecko to zdrowe dziecko.  Odpowiednia pielęgnacja od pierwszych dni życia pozwala maluszkowi rozwijać się prawidłowo. Dzięki sprawdzonym metodom i kosmetykom Bambino, zadbasz o jego zdrowie i poradzisz sobie z najczęstszymi problemami. Praktyczne porady zebraliśmy w naszych artykułach – sprawdź koniecznie! 

Problemy skórne u dzieci

Delikatna skóra dziecka jest narażona na liczne podrażnienia. Problemy skórne u niemowląt związane są z rozwojem malucha, ale także stanowią reakcję na styczność z innym środowiskiem niż wnętrze brzucha matki. Wśród najczęściej pojawiających się przypadłości można wymienić ciemieniuchę u dziecka oraz potówki. Nie wiesz jak poradzić sobie z kłopotami skórnymi malucha? U Twojego dziecka pojawiła się wspomniana ciemieniucha, a Ty nie znasz skutecznego sposobu na pozbycie się jej? Na skórze niemowlaka pojawiły się pierwsze potówki? Nie ma powodów do paniki! Jeśli potrzebujesz fachowej porady, sprawdź nasze wpisy dotyczące problemów skórnych u niemowląt. Bogate źródło informacji, jakie przygotowaliśmy, pomoże Ci zrozumieć między innymi czym jest ciemieniuszka oraz że potówki u noworodka nie są ciężkim schorzeniem. Podpowiadamy też, jak poradzić sobie z tymi problemami i zadbać o właściwą pielęgnację skóry niemowlaka. Ciemieniucha u dzieci czy potówki nie będą już dla Ciebie tajemnicą.

Bolący brzuch u noworodka

Twoje dziecko płacze, a Ty nie wiesz co mu dolega? Jedną z najczęstszych przyczyn takiej reakcji jest bolący brzuch u dziecka. O tym, jak ulżyć maluchowi podczas dolegliwości, dowiesz się od Bambino! Zobacz, co warto zastosować na bolący brzuch dla dziecka. Przedstawiamy bezpieczne i sprawdzone porady, które pozwolą pożegnać się z bólem i dyskomfortem u niemowlaka!

Kolki u noworodka

Pojawienie się kolki u niemowlaka to częsta reakcja na pokarm lub problemy z jego przetrawieniem. Niestety kolki u dziecka mogą być dla niego bardzo męczące i długo nie dawać spokoju. Jak temu zaradzić? Mamy dla Ciebie porady, jak walczyć z kolkami niemowlęcymi w sposób bezpieczny i sprawdzony. Przygotowaliśmy najważniejsze informacje dotyczące objawów kolek u niemowląt, aby łatwo zdiagnozować dolegliwość u pociechy. W naszych artykułach poruszamy także kwestię ulewania u noworodka. Dajemy wskazówki, na co zwracać uwagę, aby ograniczyć ulewanie i jak sobie z nim radzić. Sprawdź, czym tak naprawdę jest ulewanie u niemowlaka i nie stresuj się, gdy się ono pojawi. Problemy skórne, kolki i bolący brzuch to tylko przykłady – opisujemy wszystkie aspekty zdrowia niemowlęcia, które mogą okazać się przydatne.