Używamy narzędzi do analizy sposobu korzystania przez użytkowników z naszych stron internetowych w celu ich zoptymalizowania. W każdej chwili możesz nie wyrazić na to zgody, klikając tutaj.

Używamy narzędzi, by zapewnić Ci indywidualną informację produktową o przeznaczeniu marketingowym, również poza naszą stroną internetową. W każdej chwili możesz wycofać swoją zgodę, klikając tutaj.
OK Zmień ustawienia
Karmienie piersią - ten szczególny moment

Karmienie piersią - ten szczególny moment


To szczególny moment, który natura dała dziecku i jego mamie. Zaspokaja głód, jedną z podstawowych potrzeb maleństwa, buduje wyjątkową więź między Wami, daje dziecku poczucie bezpieczeństwa, a Tobie chwilę na odpoczynek, a dodatkowo pozwala szybciej spalać nagromadzone w czasie ciąży kalorie! Dlatego warto znać wszystkie sposoby, które wymyśliły nasze mamy i babcie, a które pozwolą tylko i wyłącznie cieszyć się tą chwilą. Karmienie jest nie tylko czymś nowym dla samej mamy, ale także dla jej piersi, więc pomóżmy naszym ciałom zaadaptować się do nowej sytuacji. 

Wskazówki przy karmieniu piersią 

Na początku kamienia (zazwyczaj w 3-4 dobie po porodzie) może pojawić się nawał, czyli bardzo duża ilość pokarmu. Nasze mądre ciało dostosowuje ilość pokarmu do potrzeb dziecka, ale po 3-4 dniach od porodu może jeszcze nie znać jego apetytu, więc woli zgromadzić pokarmu za dużo niż za mało. Jeżeli pojawi się nawał, przystawiaj dziecko do piersi tak często, jak tego potrzebuje, lub odciągnij laktatorem tyle pokarmu, aby poczuć ulgę w napiętych piersiach. Okładaj piersi schłodzonymi i lekko potłuczonymi (tak, aby puściły trochę soku) liśćmi kapusty. 

Twoje brodawki także przechodzą proces adaptacji, więc regularnie smaruj je delikatnym kremem, np. Kremem ochronnym + kojącym Bambino, aby nie popękały. Przed kolejnym karmieniem przemyj delikatnie brodawki ciepłą wodą i mydłem, aby usunąć resztki kremu. 

Droga Mamo, pamiętaj, że cały proces tworzenia pokarmu zaczyna się w głowie, więc nie stresuj się tym, nie martw, nawet jeśli na początku Ty i dziecko macie problemy z karmieniem. I Ty, i maleństwo robicie to instynktownie i krok po kroku uczycie się tej czynności. W sytuacjach problemowych warto poprosić o pomoc położną. Natura dała ci wszystko, czego potrzebujesz, żeby dobrze opiekować się swoim dzieckiem, więc zaufaj jej, sobie i dziecku. Jesteś dla niego najlepszą mamą, jaką może mieć!