Używamy narzędzi do analizy sposobu korzystania przez użytkowników z naszych stron internetowych w celu ich zoptymalizowania. W każdej chwili możesz nie wyrazić na to zgody, klikając tutaj.

Używamy narzędzi, by zapewnić Ci indywidualną informację produktową o przeznaczeniu marketingowym, również poza naszą stroną internetową. W każdej chwili możesz wycofać swoją zgodę, klikając tutaj.
OK Zmień ustawienia
Ciemieniucha

Ciemieniucha

Co robić, aby zlikwidować ciemieniuchę u dziecka - czy kąpiel wystarczy?

Ciemieniucha nie boli, nie swędzi i jest niegroźnym intruzem na głowie małego dziecka. I jak to z intruzami bywa, trzeba mieć na nich sposób. Oto, co robiły nasze babcie i mamy, żeby mieć problem z głowy i z główki.

Oliwka

Oliwka

  1. Łatwo ją poznasz – ciemieniucha to po prostu zrogowaciały naskórek, który najpierw jest biały, a z czasem przypomina żółtawą łuskę.
  2. Ciemieniuchę powodują niedojrzałe gruczoły łojowe, które nadmiernie natłuszczają skórę.
  3. Aby zlikwidować ciemieniuchę, wystarczą proste zabiegi higieniczne: kwadrans przed wieczorną kąpielą należy posmarować miejsce z ciemieniuchą łągodną oliwką Bambino. Następnie umyć główkę dziecka, a po kąpieli przeczesać miękką szczoteczką. Tak powtarzany zabieg krok po kroku usunie zrogowaciałą skórę z główki dziecka.