Używamy narzędzi do analizy sposobu korzystania przez użytkowników z naszych stron internetowych w celu ich zoptymalizowania. W każdej chwili możesz nie wyrazić na to zgody, klikając tutaj.

Używamy narzędzi, by zapewnić Ci indywidualną informację produktową o przeznaczeniu marketingowym, również poza naszą stroną internetową. W każdej chwili możesz wycofać swoją zgodę, klikając tutaj.
OK Zmień ustawienia
Potówki

Potówki

Zadbaj o odpowiednie ubranie dziecka i temperaturę w pomieszczeniu.

Wielką sztuką okazuje się prozaiczna czynność, jaką jest odpowiednie ubranie dziecka: tak, żeby nie było mu ani za zimno, ani za ciepło. Przegrzanie małego ciałka może skutkować pojawieniem się potówek na skórze. Na szczęście przed nami były już mamy, a przed nimi inne mamy, które tę lekcję odrobiły. A teraz my mamy listę wskazówek, jak unikać potówek i jak sobie z nimi radzić, gdy jednak się pojawią.

Potówki sąmwynikiem zaczopowania nie w pełni wykształconych jeszcze gruczołów potowych. Dochodzi do tego na skutek przegrzania i podrażnienia skóry.

  • Najlepszym sposobem na uniknięcie potówek jest utrzymywanie odpowiedniej temperatury ciała dziecka i pomieszczenia, w którym się ono znajduje. Dobrym wskaźnikiem odpowiedniej ciepłoty ciała są kark i plecki – powinny być ciepłe i suche. Chłodne ręce i nóżki nie świadczą o tym, że dziecku jest zimno, ale chłodny albo spocony kark jest już informacją, że maluszek nie ma optymalnych warunków. Natomiast temperatura w pomieszczeniu powinna być nie wyższa niż 21 stopni.
    Niektórzy, ubierając dziecko, stosują zasadę: tyle samo warstw co dorosły plus jedna dodatkowa. Ale nawet przy tej zasadzie należy raz po raz kontrolować temperaturę karku i pleców malca.
  • W ciepłe dni pozwólmy maluchowi pobiegać bez pieluszki – ciągłe zakrywanie pupy nawet najlepszej jakości pieluszkami może powodować przegrzanie, a w efekcie potówki.
  • Jeżeli jednak potówki pojawią się na skórze, wtedy na pewno należy zmienić sposób ubierania dziecka na lżejszy, zwrócić uwagę, czy w nocy dziecko nie jest za ciepło opatulone kocykiem, przemywać podrażnioną skórę przegotowaną wodą, a na suchą skórę stosować zasypkę z mąki ziemniaczanej. Po ustąpieniu czynnika wywołującego potówki w ciągu kilku dni krostki znikną ze skóry.
  • Kiedy na skórze dziecka pojawiają się potówki, warto zastąpić oliwkę Bambino łagodnym kremem pielęgnacyjnym Bambino, bo nadmierne natłuszczanie także może zaczopować gruczoły potowe skóry.

 

Krem pielęgnacyjny

Krem pielęgnacyjny

Kiedy na skórze dziecka pojawiają się potówki, warto zastąpić oliwkę Bambino kremem pielęgnacyjnym Bambino, bo nadmierne natłuszczanie także może zaczopować gruczoły potowe skóry.

Potówki nie są przyjemne, ale kiedy przytrafią się Twojemu dziecku, pomyśl, jak doskonałą istotą jest ten mały człowiek i jak jego niewielkie ciałko potrafi radzić sobie z różnymi przeciwnościami. A gdy do tego dodamy jeszcze Twoje wsparcie, sukces gwarantowany!