Używamy narzędzi do analizy sposobu korzystania przez użytkowników z naszych stron internetowych w celu ich zoptymalizowania. W każdej chwili możesz nie wyrazić na to zgody, klikając tutaj.

Używamy narzędzi, by zapewnić Ci indywidualną informację produktową o przeznaczeniu marketingowym, również poza naszą stroną internetową. W każdej chwili możesz wycofać swoją zgodę, klikając tutaj.
OK Zmień ustawienia
Odparzenie pupy

Odparzenie pupy

Poznaj sprawdzone sposoby na radzenie sobie z odparzeniami.

Ze świecą szukać takiej mamy, której dziecko nie miałoby choć raz w swoim niemowlęcym życiu odparzenia pupy. Temat stary jak świat, a sposoby radzenia sobie z tym problemem są sprawdzone i proste.

Oliwka

Oliwka

  1. Wszystkiemu winna jest pieluszka. Zatem kiedy pojawi się odparzenie, starajmy się jak najczęściej dawać małej pupie możliwość odpoczywania od pieluszki i wietrzyć pupę dziecka. Świeże powietrze przyspiesza proces gojenia odparzeń.
  2. Bardzo wskazane są kąpiele z naparem z nagietka, mąką ziemniaczaną lub odrobiną oliwki Bambino.
  3. Na czystą i suchą skórę pupy można stosować zasypkę z mąki ziemniaczanej, delikatnie posypując odparzenia niewielką ilością mąki. W przypadku mocnego odparzenia (silne zaczerwienienie skóry na pośladkach) należy udać się do lekarza po receptę na maści sporządzane w aptekach. Maści takie należy stosować na czystą i suchą skórę, nanosząc niewielką ich ilość na podrażnione miejsca.

Cierpliwości! Każdy dzień zbliża Was do momentu, kiedy pieluchy znikną z Waszego domu... Do czasu pojawienia się rodzeństwa Twojego maleństwa :)