Mydło czy żel? 4 kosmetyki Bambino do mycia dla niemowląt

Mydło czy żel? 4 kosmetyki Bambino do mycia dla niemowląt

Młodzi rodzice, którzy kompletują kosmetyczkę niemowlaka, często zadają sobie pytanie: lepiej wybrać mydło czy żel do kąpieli? Choć wiele osób od razu odrzuciłoby pierwszą opcję, odpowiedź na to pytanie nie musi być taka oczywista – obecnie mydła znacznie różnią się od swoich odpowiedników sprzed kilkunastu lat. 

W czym myć niemowlaka? 

Wybierając jakiekolwiek kosmetyki dla niemowląt, czy to do kąpieli, czy późniejszej pielęgnacji, należy mieć na uwadze przede wszystkim wyjątkowe potrzeby skóry maluszka. Jest ona bowiem bardzo cienka, delikatna, a przez to łatwiej może ulegać uszkodzeniom i podrażnieniom. Ponadto skóra noworodka nie jest też całkowicie rozwinięta, przez co jest bardziej podatna na działanie różnych substancji podrażniających. Od razu po narodzinach niewykształcona jest także bariera ochronna skóry dziecka – z tego powodu jest ona mniej odporna niż u osób dorosłych. 

Jakie kosmetyki do kąpieli dla noworodka lub niemowlaka będą więc odpowiednie? Do mycia wrażliwej skóry maluszka – bez względu na to, czy jest to pierwsza kąpiel noworodka, czy element wieczornego rytuału rocznego brzdąca – na pewno nie powinno się używać preparatów przeznaczonych dla dorosłych. Mają one inny odczyn pH, a w ich składzie często można znaleźć substancje zapachowe, które mogłyby doprowadzić do podrażnienia delikatnej skóry dziecka. 

Do codziennej pielęgnacji maluszka należy wybierać wyłącznie sprawdzone produkty, stworzone z myślą o najmłodszych. Wyróżniają się one wyjątkową delikatnością, spełniają specjalne potrzeby skóry dziecka, chronią ją przed podrażnieniami, a jednocześnie wspierają jej zdrowy rozwój. Właściwie dobrane kosmetyki do kąpieli dla noworodka lub niemowlaka łagodnie oczyszczają skórę, dbają o utrzymanie prawidłowego poziomu jej nawilżenia, chronią przed utratą wilgoci, a przy tym nie wywołują nieprzyjemnego uczucia pieczenia oczu

Mydło do kąpieli noworodka i niemowlaka – tak czy nie? 

Odpowiedź brzmi: zależy, jakie mydło, bo nie każde nadaje się do pielęgnacji niemowlaka. Dlaczego? Niektóre mydła mogą przyczyniać się do wysuszania skóry – jest to powiązane z ich zasadowym pH, o wiele wyższym niż pH skóry człowieka. Nic więc dziwnego, że wielu rodziców, wybierając kosmetyki do kąpieli dla niemowląt, w ogóle nie bierze mydła pod uwagę. 

Jednak obecnie na rynku są dostępne mydła, które nie tylko nie wysuszają skóry, ale nawet wspierają jej pielęgnację. Takim produktem jest nasza pierwsza propozycja na liście polecanych kosmetyków do mycia dla niemowląt – mydło Bambino. Czym się ono wyróżnia? Przede wszystkim delikatną, zawierającą lanolinę formułą, która łagodnie myje skórę bez jej wysuszania. Mydło w kostce Bambino ma pozytywną opinię Instytutu Centrum Zdrowia Matki Polki i sprawdzi się jako kosmetyk do kąpieli niemowlaka już od pierwszych dni życia. 

Płyn, żel i pianka do mycia dla niemowląt – co wybrać? 

Poszukując odpowiednich kosmetyków do kąpieli dla niemowląt, możemy zdecydować się także na inne opcje. Od lat ogromną popularnością cieszą się wszelkie płyny, żele i pianki do mycia. Ich wybór zazwyczaj jest większy niż mydeł, nierzadko też wykazują one dodatkowe właściwości lub łączą działanie dwóch produktów – jak ma to miejsce w przypadku kosmetyków 2w1

Naszą drugą propozycją jest więc płyn do kąpieli dla niemowląt i dzieci Bambino. Jego pielęgnująca formuła łagodnie, ale dokładnie myje skórę, chroni ją przed wysuszeniem oraz pozostawia jedwabiście miękką i gładką. Płyn dla niemowląt do kąpieli Bambino ma przy tym delikatny zapach, nadaje się nawet do częstych kąpieli dziecka i może być stosowany już od pierwszego dnia życia. Tak samo jak mydło i pozostałe kosmetyki Bambino, także płyn uzyskał pozytywną opinię Instytutu Centrum Zdrowia Matki Polki. 

To jeszcze nie wszystkie możliwości – naszą trzecią propozycją na liście polecanych kosmetyków jest żel do mycia ciała i włosów dla dzieci i niemowląt Bambino. To produkt 2w1, który łączy żel do mycia dla niemowląt z szamponem do włosów. Żel cechuje wyjątkowa delikatność – jego formuła myje skórę i chroni ją przed wysuszeniem oraz oczyszcza włoski, nadając im cudowną miękkość, nie powodując przy tym łzawienia. Ponadto żel do kąpieli dla niemowląt Bambino może być stosowany już od pierwszych dni życia. 

Kosmetykiem 2w1 jest również nasza czwarta propozycja – pianka do mycia Bambino. To produkt o hiperdelikatnej, kremowej formule, wzbogacony o kojący pantenol. Pianka jest przeznaczona do częstego mycia ciała i włosów już od pierwszych dni życia. Pomaga utrzymać optymalny poziom nawilżenia skóry, pomaga łagodzić podrażnienia i nadaje włosom miękkość oraz jedwabisty połysk. Pianka może być też stosowana do pielęgnacji skóry wrażliwej, suchej i atopowej. 

Mydło czy żel do mycia dla niemowląt? To pytanie często zadają sobie rodzice, którzy kompletują kosmetyczkę dla maluszka. Wbrew pozorom odpowiedź nie jest oczywista – ważne, by wybrany kosmetyk spełniał wyjątkowe potrzeby skóry dziecka, wspierając jej pielęgnację oraz prawidłowy rozwój. Warto sprawdzić, co najbardziej pasuje Twojemu maluchowi, bo dzięki wyborze właściwych kosmetyków, kąpiel będzie przebiegała spokojnie i komfortowo.