Jak zrobić kule do kąpieli? Przepis Bambino
Kąpiel to czas na relaks i odżywienie oraz nawilżenie skóry. Jeżeli wodę wzbogacają nasze ulubione dodatki, możemy poczuć się podczas codziennej pielęgnacji jak w domowym spa. Kule do kąpieli ukrywają w sobie najpiękniejsze zapachy i składniki, które zbawiennie wpływają na nasze ciało. Dowiedz się, jak samodzielnie wykonać magiczne kule do wody. To kolejna nasza propozycja na świetną zabawę z dzieckiem.
Czym są kule do kąpieli DIY?
DIY to coraz bardziej popularny termin, który oznacza „zrób to sam”, czyli bez korzystania z pomocy profesjonalisty. Wytwory DIY powstają w wyniku własnej kreatywności i zaangażowania, aby sprostać naszym osobistym potrzebom. Kule do kąpieli DIY mogą stanowić ulubione kosmetyki dla dzieci i dorosłych, a także być gwarancją doskonałej zabawy podczas ich tworzenia i kąpieli w wannie. Chcesz wiedzieć, co maluchy lubią robić w wodzie? Przeczytaj: Zabawy w wannie nie tylko dla maluchów.
Dla dorosłych kule to możliwość przeniesienia do wody najpiękniejszych zapachów i najskuteczniejszych składników pielęgnujących skórę. Aromatyczna kąpiel ma na celu nie tylko odprężyć zmęczone ciało, ale ma być również istotnym krokiem w pielęgnacji skóry. Kobiety doskonale znają znaczenie naturalnych składników. Dołączając swoje ulubione olejki, na bazie naturalnych olejów, zapewniają sobie domowe centrum urody.
(H2) Kule do kąpieli – przepis z wykorzystaniem oliwki
Oliwka Bambino to wyjątkowy kosmetyk wykorzystywany podczas masaży, jako dodatek do kąpieli, przy pielęgnacji delikatnej i przesuszonej skóry, jako odżywka do włosów oraz maseczka na usta. Ukryta w buteleczce witamina F sprawia, że skóra pozostaje nawilżona i skutecznie chroniona przed utratą wody. Oliwka ma wiele cudownych właściwości i możliwości, dlatego tak często wykorzystujemy ją jako ważny składnik kul do kąpieli.
Jak przedstawia się przepis na kule do kąpieli? Będziesz potrzebować:
- ½ szklanki sody oczyszczonej,
- ¼ szklanki kwasu cytrynowego,
- 20 ml oliwki Bambino,
- Kilka kropli ulubionego olejku zapachowego,
- foremkę o dowolnym kształcie.
To wystarczy, aby stworzyć wymarzoną kulę do kąpieli. Połącz po kolei sodę z kwaskiem cytrynowym i wymieszaj. Następnie dodaj oliwkę i olejek zapachowy. Ponownie złącz wszystko razem i mieszaj aż do uzyskania konsystencji mokrego piasku. Tak przygotowaną mieszankę należy włożyć do foremek, aż stwardnieje i wyschnie. Gotowe! Pamiętaj, że nasze musujące kule do kąpieli DIY są najlepsze dla dorosłych i kilkulatków. Na pewno nie zastępują kosmetyków dla niemowląt, mimo wykorzystania w nich oliwki! Poza tym niemowlęta nie potrzebują takich wrażeń podczas kąpieli – zdecydowanie bardziej preferują przyjemne ukojenie, jaką przynosi spokojna kąpiel.
Przepis jest dziecinnie prosty! Jeżeli kule wykonujesz z dzieckiem, a Twój maluch preferuje, by zabawa była bardziej kolorowa, zawsze możesz dodać do mieszanki kilka kropli barwnika kosmetycznego. A później? Bawcie się wspólnie w wannie, korzystając z naszych inspiracji: 10 sposobów na zabawę z dzieckiem w kąpieli.
(H3) Kule do kąpieli naturalne – sekretne składniki
Co możemy dodać do naszych kul, aby były jeszcze bardziej wyjątkowe? Możliwości jest wiele. Maceraty, czyli olejki roślinne z ziół, kwiatów lub pąków o przeróżnych właściwościach zależnych od danej rośliny. Płatki kwiatów, naturalne olejki ekologiczne, glinki kosmetyczne, algi mikronizowane, olejki eteryczne, susze kwiatowe, sól morską, naturalne preparaty z linii – to wszystko możesz zamknąć w swojej kuli.
(H3) Domowe kule do kąpieli jako recepta na niechęć do kąpieli
Naturalne kule do kąpieli to produkt, który bez problemu możemy wykonać samodzielnie w domu. Tworząc kolorowe kule według ulubionej receptury wspólnie z dzieckiem, mamy gwarancję kreatywnej, a zarazem radosnej zabawy. Widok malucha, który wrzuca swoje ręcznie wykonane kosmetyki do kąpieli i obserwuje „musujący efekt” jest nie do opisania!
Kule to doskonała propozycja, jeżeli dziecko odczuwa niechęć do kąpieli. Znakomicie odwracają uwagę i dostarczają rozrywki oraz odprężenia. Czas, w którym kule się rozpuszczają, możesz wykorzystać na zadawanie dziecku angażujących pytań: czy czujesz ten zapach? Jak go opiszesz? A kolor? Jaki inny przedmiot w łazience ma tę barwę? Czy wiesz, czym są te drobinki uwalniające się z kuli? Pochłonięte zadaniami dziecko nawet nie zauważy, kiedy je umyjesz!