Mamo pozwól mi wybierać

Mamo pozwól mi wybierać

Przychodzi taki czas, kiedy nasze maleństwo zaczyna mieć własne zdanie na każdy temat. Tego nie założę, tego nie lubią i nie zjem na takim talerzyku. Cóż – jakkolwiek byłoby to bolesne – nasz maluszek dorasta. Pora zacząć akceptować jego większe i mniejsze wybory. Co więcej, warto go nawet do nich zachęcać, bo przecież z rezolutnej dziewczynki i pewnego siebie chłopca wyrasta zwykle bardziej pewny siebie dorosły.

1. KOLORY

To jest ten czas, kiedy dzieci mają tylko jeden ukochany kolor, dajcie się namówić na drobne zmiany w pokoju dziecka. Niech to będzie poduszka, dywanik, może kolor jednej ściany. Ważne, żeby dziecko miało poczucie, że wybrało samo. To naprawdę ważny etap na drodze do samodzielności.

2. KOSMETYKI

Kiedy już ustalicie jedyną słuszną linię kolorystyczną wystroju pokoju i kupowanych t-shirtów – pora przejrzeć to, co pojawia się w łazience. Bez zbędnych dyskusji kupujemy dzieciom własne pasty do zębów, dlaczego więc nie skompletować wszystkich dziecięcych kosmetyków? W Bambino jest z czego wybierać – kosmetyki z serii Bambino DZIECIAKI z wesołymi zwierzakami oraz Bolkiem i Lolkiem umilą wieczorne czynności, intrygując ciekawostkami zamieszczonymi na opakowaniu.

3. DECYZJE

Pozwól dziecku podejmować małe, własne decyzje. Niech sam zadecyduje, co robicie na kolacje. Niech przygotuje ubranie dla młodszego rodzeństwa. Niech pomoże wybrać jogurty na zakupach. Takie decyzje budują poczucie sprawczości. Dziecko czuje się ważne i bardziej „dorosłe”. I patrzcie z dumą, co z tego wynika. Wasz maluszek właśnie staje się samodzielny.