Laurka na Dzień Ojca i inne pomysły na prezenty od mamy i dziecka

Laurka na Dzień Ojca i inne pomysły na prezenty od mamy i dziecka

O ile zakup prezentu dla mamy zwykle nie przysparza dzieciom problemu, o tyle w przypadku upominku dla taty zwykle proszą one o pomoc mamę. Z odrobiną jej pomocy wykonanie własnoręcznie zrobionego prezentu zajmie tylko chwilę, a efekt z pewnością skradnie jego serce. Oto kilka pomysłów na laurki na Dzień Ojca i nie tylko. 

Pomysły na laurkę na Dzień Taty 

Zanim zaczniesz robić z dzieckiem kartkę DIY na Dzień Ojca, zapytaj malucha, z czym najbardziej kojarzy mu się tata. Może z krawatem, który zwykle zakłada rano do pracy albo z luźnym t-shirtem, który zakłada, gdy tylko wraca z biura? Pierwszym skojarzeniem może też być jego ulubiony film lub serial, a nawet sportowy samochód, o którym od dawna marzy. 

Dlaczego to takie ważne? Wykonana z papieru laurka DIY to prezent na Dzień Ojca mający pomóc w zacieśnieniu więzi z tatą. Powinien więc nawiązywać do tego, w jaki sposób dziecko odbiera ojca – choćby w tak prostym wymiarze, jak pierwsze skojarzenie. 

Jak zrobić prostą laurkę na Dzień Ojca? 

Z pewnością masz w głowie mnóstwo pomysłów na ciekawe laurki na Dzień Ojca. My podrzucimy Ci kolejny – taki, którego zrealizowanie zajmie tylko chwilę i nie wymaga talentu plastycznego. Jak zrobić laurkę na Dzień Ojca? Zacznij od przygotowania: 

  • czterech kartek kolorowego papieru – białej, niebieskiej i dwóch w dowolnych kolorach i wzorach, 

  • kilku guzików, 

  • kleju do papieru, 

  • nożyczek, 

  • ołówka, 

  • farbek akrylowych i pędzelka. 

Jedną kartkę w wybranym przez malucha kolorze zegnij w taki sposób, aby jej brzegi spotkały się na środku. Górne krawędzie wywiń delikatnie tak, by przypominały kołnierzyk. Wzdłuż brzegu lewej kartki przyklej klejem guziki, a całość będzie wyglądać jak koszula. Z drugiego kawałka w dowolnym kolorze wytnij krawat i przyklej po prawej stronie „koszuli”, pod lekkim skosem. 

Kartka-koszula na Dzień Ojca potrzebuje jednak specjalnego wypełnienia. Jak je wykonać? Na białym papierze naszkicuj logo Supermana i pomaluj farbkami w kolorach odpowiadających oryginałowi. Możesz też po prostu wydrukować ten element, jeśli nie czujesz się na siłach, by samodzielnie go namalować. Niebieską kartkę przytnij w taki sposób, by zmieściła się do środka „koszuli”. Na jej jednej stronie przyklej znaczek Supermana, a na drugiej napisz życzenia od malucha. Gotowe – oto prosta laurka Dzień Ojca, która z pewnością skradnie serce Super Taty. 

Kartka z życzeniami na Dzień Ojca. Czego życzyć tacie? 

Gdy laurka dla taty na Dzień Ojca jest już gotowa, pozostaje tylko ułożyć życzenia. Powinny być szczere, personalne i stanowić podziękowanie od dziecka, które kocha go bezgranicznie i cieszy się z każdej chwili spędzanej razem. Możesz pomóc maluchowi w ułożeniu krótkiej rymowanki lub piosenki. Taki występ warto nagrać, aby móc do niego wracać w późniejszych latach. 

Własnoręczne prezenty dla taty. Co oprócz laurki? 

Laurka to zbyt mało, by podziękować tacie za wszystko to, co robi na co dzień? Możesz dołączyć do niej inny zrobiony własnoręcznie prezent dla taty od dziecka. Co może nim być? 

Dobrym pomysłem na prezent DIY dla taty może być tablica zasług. Poproś dziecko, aby narysowało tatę na dużym kawałku brystolu. Następnie zapytaj je, za co kocha tatę, albo jakie szczęśliwe chwile kojarzą mu się z nim – i pomóż mu zapisać je dookoła „portretu”. Całość możesz oprawić w antyramę, by ochronić dzieło przed zakurzeniem i zaplamieniem oraz przygotować je do wyeksponowania przez wzruszonego taty. 

Dobry prezent dla taty nie musi być własnoręcznie zrobiony. Możesz też zafundować mu nostalgiczną podróż w przeszłość, obdarowując go żelami pod prysznic o zapachach polskiego ogrodu, kojarzącymi się jednoznacznie ze szczęśliwym dzieciństwem. Jeśli maluch dołączy do tego zestawu laurkę ze szczerymi życzeniami, tata będzie zachwycony! 

Zapoznaj się również z ofertą kosmetyków dla rodziny znajdujących się w asortymencie Bambino. Przeczytaj także, jak je wybierać.