Używamy narzędzi do analizy sposobu korzystania przez użytkowników z naszych stron internetowych w celu ich zoptymalizowania. W każdej chwili możesz wycofać swoją zgodę, klikając tutaj.
Klikając przycisk „Wyrażam zgodę”, akceptujesz stosowanie przez nas narzędzi międzywitrynowych do przekazywania Ci indywidualnych informacji w celach marketingowych poprzez partnerów, również poza naszą stroną internetową. Narzędzia te pozwalają nam prezentować spersonalizowane reklamy internetowe, a także korzystać z rozszerzonych możliwości analizy i oceny grup docelowych oraz zachowania użytkowników. Wyrażasz też zgodę na to, że dane te mogą być przekazywane do krajów trzecich poza Europejskim Obszarem Gospodarczym bez odpowiedniego poziomu ochrony danych (zwł. USA). Istnieje możliwość, że władze mogą uzyskać dostęp do tych danych bez żadnych środków prawnych.
Możesz wycofać swoją zgodę w dowolnym momencie, klikając tutaj.
WYRAŻAM ZGODĘ
> DOSTOSUJ
Jesienny spacer z dzieckiem  – jak się przygotować i co na niego zabrać?

Jesienny spacer z dzieckiem – jak się przygotować i co na niego zabrać?

Koniec lata nie musi oznaczać końca spacerów i beztroskich zabaw na świeżym powietrzu. Jesienią maluchy niezmiennie potrzebują świeżego powietrza, a piesza przechadzka o tej porze roku może dostarczyć im zupełnie nowych, wyjątkowych wrażeń. Tylko jak się przygotować na jesienny spacer z dzieckiem? 

Jak ubrać dziecko na spacer? 

Najczęściej w drugim miesiącu życia u dziecka kształtuje się odczuwanie temperatury – jego ciało zaczyna regulować temperaturę i ją wyrównywać. Jeśli więc nie jest to pierwszy spacer z noworodkiem, a przechadzka z nieco starszym niemowlakiem, ubierz dziecko podobnie do siebie. Musisz tylko uwzględnić fakt, że maluch w wózku praktycznie się nie porusza, a zazwyczaj też ucina sobie drzemkę podczas spaceru. 

Jak zatem ubrać niemowlaka na jesienny spacer? Popularna zasada mówi o tym, by założyć dziecku o jedną warstwę więcej niż sobie. Dobrze sprawdzi się strój „na cebulkę”, który w każdej chwili pozwala zdjąć lub założyć kolejną warstwę. Dobierając poszczególne elementy garderoby, zwróć też uwagę, by ubrania znajdujące się najbliżej ciała były wykonane z materiałów zapewniających termoregulację – polecane są zwłaszcza tkaniny, które przepuszczają powietrze, ale nie chłoną wilgoci. Istotny jest również materiał wykonania czapeczki, szczególnie jeśli dziecko leży w gondoli lub jest w inny sposób osłonięte od wiatru. 

Nieco inne zasady obowiązują przy kilkuletnich, biegających pociechach. Jak ubrać starsze dziecko na jesienny spacer? Także w tym przypadku optymalnym rozwiązaniem jest strój „na cebulkę” – w razie potrzeby można zdjąć lub założyć dodatkową warstwę. Jako że aktywność wzmaga pocenie, najlepiej postawić na naturalne materiały wspomagające termoregulację i zapewniające skórze oddychalność. Dobrym rozwiązaniem jest także bielizna termoaktywna, która nie chłonie wilgoci. Nie zapomnij też o dopasowaniu odpowiednich butów, które pozwolą na bezpieczne poruszanie się po wilgotnej nawierzchni lub kałużach. 

Jesienny spacer – o czym jeszcze pamiętać? 

Istnieje jeszcze kilka cennych wskazówek, o których warto pamiętać zarówno przygotowując się do spaceru z dzieckiem, jak i w trakcie przechadzki: 

  • w miarę możliwości spacer staraj się planować w okolicach południa – wtedy zazwyczaj jest najcieplej; 

  • nie dopuść do przegrzania dziecka – gdy dziecko się spoci, może łatwiej się przeziębić; 

  • regularnie sprawdzaj, czy dziecku nie jest za zimno lub za gorąco – możesz to ocenić, dotykając karku pociechy. Jeśli skóra w tym miejscu jest spocona i gorąca, dziecku jest za ciepło, jeśli zaś jest zimna, malec marznie; 

  • wchodząc z dzieckiem do sklepu lub innego pomieszczenia, rozepnij mu kurtkę, zdejmij czapkę i szalik; 

  • nie bójcie się deszczu! Załóżcie kalosze, kurtki przeciwdeszczowe i brodźcie do woli w kałużach. Jeśli jednak w trakcie spaceru dziecko przemoczy stópki, wróćcie do domu, przygotuj malcowi ciepłą kąpiel, a następnie załóż mu skarpetki i podaj coś ciepłego do picia. 

Krem ochronny dla dzieci – niezbędny przed spacerem 

Przygotowując się do spaceru z dzieckiem, nie zapomnij o nałożeniu na buzię malca kremu ochronnego. Choć obecnie kosmetyki dla dzieci wykazują działanie natychmiast po zastosowaniu, krem dobrze jest zaaplikować około 15 minut przed wyjściem z domu. Dzięki temu zyskasz pewność, że skóra Twojej pociechy jest odpowiednio chroniona przed szkodliwym wpływem czynników zewnętrznych, w tym niskich temperatur, wiatru czy opadów deszczu. Warto postawić na krem ochronny do twarzy z filtrem – promienie UV oddziałują na skórę nie tylko w letnie, słoneczne dni, ale także te w jesienne i pochmurne. 

O prawidłową pielęgnację należy zatroszczyć się także po spacerze, sięgając pod dobre kosmetyki dla niemowląt. Zapewnić Ci ją pomoże krem ochronny + kojący dla niemowląt i dzieci Bambino. To hiperdelikatny emolient, świetny jako krem po kąpieli, którego można używać już w pierwszych dniach życia Twojej pociechy. Krem doskonale nadaje się do codziennej pielęgnacji, także skóry atopowej, alergicznej i wrażliwej, wyjątkowo podatnej na podrażnienia. Przy starszych pociechach po dniu spędzonym na świeżym powietrzu wybierz krem do buzi i ciała Bambino DZIECIAKI, który intensywnie nawilża, koi i chroni skórę przed wysuszeniem. Lekka konsystencja natomiast sprawia, że krem łatwo się nakłada i błyskawicznie się wchłania. 

Spacer po parku i nie tylko – co ze sobą zabrać? 

Przygotowując się do spaceru z niemowlęciem, pamiętaj też o zabraniu kilku przedmiotów, które mogą okazać się niezbędne nawet w trakcie krótkiej przechadzki. Są to: 

  • pieluszka tetrowa – wytrzesz nią buzię dziecka lub osłonisz się przy karmieniu; 

  • dwie pieluszki jednorazowe; 

Podczas spaceru dziecko dotlenia się i wzmacnia swoją odporność. Nie rezygnuj więc z jesiennych spacerów – pamiętaj tylko o doborze odpowiedniego stroju oraz spakowaniu niezbędnych podczas przechadzki przedmiotów i ciesz się każdą chwilą spędzoną na świeżym powietrzu.