Co spakować nad morze? Poradnik dla całej rodziny

Co spakować nad morze? Poradnik dla całej rodziny

Rodzinny wyjazd nad morze dostarczy wrażeń zarówno małym, jak dużym członkom rodziny – pod warunkiem, że zostanie dobrze zorganizowany. Co spakować na wakacje nad morzem, gdy wybierasz się na nie z dziećmi? Oto nasze wskazówki. 

Co zabrać nad morze? Lista podstawowa 

To, co trzeba spakować na wyjazd nad morze, zależy w dużej mierze od wieku dziecka. Istnieje jednak kilka rzeczy, które powinny znaleźć się w walizce niezależnie od tego, czy jedziesz na wakacje z niemowlakiem, czy ze starszym maluchem. Można do nich zaliczyć: 

  • Komplety ubrań – i małe i duże dzieci brudzą się dokładnie tak samo, czyli w mgnieniu oka. Jeśli nie chcesz marnować urlopu na ciągłe pranie ich ubranek, spakuj dużo rzeczy na zapas; 

  • Artykuły przeciwdeszczowe – nawet najsłoneczniejszy dzień może się szybko zmienić w słotę, a przemoknięcie do suchej nitki i przeziębienie na pewno nie są tymi wspomnieniami z wakacji, z którymi chcesz wrócić do domu; 

  • Ochrona przeciwsłoneczna – aby długi pobyt na słońcu nie skończył się poparzoną skórą z czerwonymi bąblami, spakuj do walizki dobre kosmetyki dla dzieci z filtrem przeciwsłonecznym. Na plażę zabierz również akcesoria, z których zbudujesz zadaszenie dla maluszka, by mógł odpoczywać i bawić się bez obawy o to, że zaszkodzi mu słońce; 

  • Kosmetyki – nadmorskie hotele i pensjonaty zazwyczaj wyposażają pokoje w podstawowe kosmetyki, jednak nie zawsze są one dopasowane do potrzeb skóry dzieci i Twojej. Zabierając ze sobą odpowiednie kosmetyki dla rodziny, nie musisz się tym martwić. 

Wyjazd nad morze z niemowlakiem – co zabrać? 

Kluczem do bezpiecznego plażowania z niemowlakiem jest zapewnienie mu maksymalnego zabezpieczenia przed słońcem. Co zabrać nad morze, aby zapewnić ochronę dla niemowlaka? Obowiązkowym akcesorium jest półnamiot, który rozłożysz nad głową maluszka, aby mógł słodko drzemać w komfortowych warunkach. 

Nawet jeśli nie zamierzasz spędzać na plaży dużo czasu, powinnaś być przygotowana na każdą ewentualność. Malec może się obudzić i zgłodnieć lub zmoczyć pieluszkę, zatem trzeba będzie zająć się jego potrzebami na plaży.  

Dobrym pomysłem może się też okazać zabranie na plażę dmuchanego minibaseniku. Ustawiony blisko rodziców i napełniony nagrzaną od słońca wodą, będzie bezpieczniejszym środowiskiem do zabawy niemowlaka niż morze, w którym zażywa kąpieli wiele innych osób. 

Wakacje z roczniakiem lub dwulatkiem – co spakować nad morze? 

O ile niemowlę najpewniej prześpi większość czasu spędzanego na plaży, o tyle starsze dziecko szybko znudzi się drzemką i będzie wymagało rozrywki. Co zabrać na wakacje nad morzem, aby mu ją zapewnić?  

  • Zabawki do piaskownicy – przy użyciu grabek, łopatki, wiaderek i foremek będzie mógł budować najpiękniejsze budowle z piasku. 

  • Miękką piłkę – do zabawy z rodzicami lub poznanymi na plaży rówieśnikami; 

  • Klapki do wody – maluszek na pewno będzie ciekawy morza i chętnie zamoczy w nim nogi. Zakładając mu klapki, uchronisz go przed ewentualnym skaleczeniem stópek w sytuacji, gdy natrafi nią na coś ostrego. Możesz też zabrać pieluszki do pływania oraz dmuchane koło i rękawki, aby dziecko mogło popluskać się w płytkiej wodzie; 

  • Inne zabawki – koniecznie takie, które da się łatwo oczyścić z piasku. W przeciwnym razie będziesz znajdować w domu ziarenka piasku przez kolejne miesiące. 

Jak spakować walizkę na wyjazd nad morze? 

O ile Ty jesteś w stanie wytrzymać długą podróż samochodem, o tyle dziecko będzie potrzebować przerw – na nakarmienie, zmianę pieluszki czy po prostu odpoczynek. Podczas postoju będziesz potrzebować pewnych akcesoriów i kosmetyków dla niemowląt

Jak spakować dziecko nad morze, by nie przetrząsać całego bagażnika w ich poszukiwaniu? Rzeczy pierwszej potrzeby, z których będziesz korzystać po drodze, spakuj do ostatniej, mniejszej torby i włóż ją do samochodu na samym końcu. Dzięki temu będzie zawsze pod ręką, a jej wyciągnięcie nie przysporzy trudności. 

O tym, co zabrać ze sobą na wyjazd z dzieckiem, niezależnie od kierunku wakacyjnego, przeczytasz w naszym artykule. Zobacz także, jak się przygotować do wycieczki rowerowej z maluchem