Używamy narzędzi do analizy sposobu korzystania przez użytkowników z naszych stron internetowych w celu ich zoptymalizowania. W każdej chwili możesz wycofać swoją zgodę, klikając tutaj.
Klikając przycisk „Wyrażam zgodę”, akceptujesz stosowanie przez nas narzędzi międzywitrynowych do przekazywania Ci indywidualnych informacji w celach marketingowych poprzez partnerów, również poza naszą stroną internetową. Narzędzia te pozwalają nam prezentować spersonalizowane reklamy internetowe, a także korzystać z rozszerzonych możliwości analizy i oceny grup docelowych oraz zachowania użytkowników. Wyrażasz też zgodę na to, że dane te mogą być przekazywane do krajów trzecich poza Europejskim Obszarem Gospodarczym bez odpowiedniego poziomu ochrony danych (zwł. USA). Istnieje możliwość, że władze mogą uzyskać dostęp do tych danych bez żadnych środków prawnych.
Możesz wycofać swoją zgodę w dowolnym momencie, klikając tutaj.
WYRAŻAM ZGODĘ
> DOSTOSUJ
Co spakować nad morze? Poradnik dla całej rodziny

Co spakować nad morze? Poradnik dla całej rodziny

Rodzinny wyjazd nad morze dostarczy wrażeń zarówno małym, jak dużym członkom rodziny – pod warunkiem, że zostanie dobrze zorganizowany. Co spakować na wakacje nad morzem, gdy wybierasz się na nie z dziećmi? Oto nasze wskazówki. 

Co zabrać nad morze? Lista podstawowa 

To, co trzeba spakować na wyjazd nad morze, zależy w dużej mierze od wieku dziecka. Istnieje jednak kilka rzeczy, które powinny znaleźć się w walizce niezależnie od tego, czy jedziesz na wakacje z niemowlakiem, czy ze starszym maluchem. Można do nich zaliczyć: 

  • Komplety ubrań – i małe i duże dzieci brudzą się dokładnie tak samo, czyli w mgnieniu oka. Jeśli nie chcesz marnować urlopu na ciągłe pranie ich ubranek, spakuj dużo rzeczy na zapas; 

  • Artykuły przeciwdeszczowe – nawet najsłoneczniejszy dzień może się szybko zmienić w słotę, a przemoknięcie do suchej nitki i przeziębienie na pewno nie są tymi wspomnieniami z wakacji, z którymi chcesz wrócić do domu; 

  • Ochrona przeciwsłoneczna – aby długi pobyt na słońcu nie skończył się poparzoną skórą z czerwonymi bąblami, spakuj do walizki dobre kosmetyki dla dzieci z filtrem przeciwsłonecznym. Na plażę zabierz również akcesoria, z których zbudujesz zadaszenie dla maluszka, by mógł odpoczywać i bawić się bez obawy o to, że zaszkodzi mu słońce; 

  • Kosmetyki – nadmorskie hotele i pensjonaty zazwyczaj wyposażają pokoje w podstawowe kosmetyki, jednak nie zawsze są one dopasowane do potrzeb skóry dzieci i Twojej. Zabierając ze sobą odpowiednie kosmetyki dla rodziny, nie musisz się tym martwić. 

Wyjazd nad morze z niemowlakiem – co zabrać? 

Kluczem do bezpiecznego plażowania z niemowlakiem jest zapewnienie mu maksymalnego zabezpieczenia przed słońcem. Co zabrać nad morze, aby zapewnić ochronę dla niemowlaka? Obowiązkowym akcesorium jest półnamiot, który rozłożysz nad głową maluszka, aby mógł słodko drzemać w komfortowych warunkach. 

Nawet jeśli nie zamierzasz spędzać na plaży dużo czasu, powinnaś być przygotowana na każdą ewentualność. Malec może się obudzić i zgłodnieć lub zmoczyć pieluszkę, zatem trzeba będzie zająć się jego potrzebami na plaży.  

Dobrym pomysłem może się też okazać zabranie na plażę dmuchanego minibaseniku. Ustawiony blisko rodziców i napełniony nagrzaną od słońca wodą, będzie bezpieczniejszym środowiskiem do zabawy niemowlaka niż morze, w którym zażywa kąpieli wiele innych osób. 

Wakacje z roczniakiem lub dwulatkiem – co spakować nad morze? 

O ile niemowlę najpewniej prześpi większość czasu spędzanego na plaży, o tyle starsze dziecko szybko znudzi się drzemką i będzie wymagało rozrywki. Co zabrać na wakacje nad morzem, aby mu ją zapewnić?  

  • Zabawki do piaskownicy – przy użyciu grabek, łopatki, wiaderek i foremek będzie mógł budować najpiękniejsze budowle z piasku. 

  • Miękką piłkę – do zabawy z rodzicami lub poznanymi na plaży rówieśnikami; 

  • Klapki do wody – maluszek na pewno będzie ciekawy morza i chętnie zamoczy w nim nogi. Zakładając mu klapki, uchronisz go przed ewentualnym skaleczeniem stópek w sytuacji, gdy natrafi nią na coś ostrego. Możesz też zabrać pieluszki do pływania oraz dmuchane koło i rękawki, aby dziecko mogło popluskać się w płytkiej wodzie; 

  • Inne zabawki – koniecznie takie, które da się łatwo oczyścić z piasku. W przeciwnym razie będziesz znajdować w domu ziarenka piasku przez kolejne miesiące. 

Jak spakować walizkę na wyjazd nad morze? 

O ile Ty jesteś w stanie wytrzymać długą podróż samochodem, o tyle dziecko będzie potrzebować przerw – na nakarmienie, zmianę pieluszki czy po prostu odpoczynek. Podczas postoju będziesz potrzebować pewnych akcesoriów i kosmetyków dla niemowląt

Jak spakować dziecko nad morze, by nie przetrząsać całego bagażnika w ich poszukiwaniu? Rzeczy pierwszej potrzeby, z których będziesz korzystać po drodze, spakuj do ostatniej, mniejszej torby i włóż ją do samochodu na samym końcu. Dzięki temu będzie zawsze pod ręką, a jej wyciągnięcie nie przysporzy trudności. 

O tym, co zabrać ze sobą na wyjazd z dzieckiem, niezależnie od kierunku wakacyjnego, przeczytasz w naszym artykule. Zobacz także, jak się przygotować do wycieczki rowerowej z maluchem