Pomysły na Dzień Dziecka. Jak spędzić go wartościowo?

Pomysły na Dzień Dziecka. Jak spędzić go wartościowo?

Dzień Dziecka tuż-tuż i zastanawiasz się, jaką miłą niespodziankę przygotować z tej okazji? Prezentujemy kilka pomysłów na prezenty na Dzień Dziecka. Możesz się nimi zainspirować. 

Pomysły na prezent na Dzień Dziecka 

Nie masz pojęcia, czym obdarować swoją pociechę z okazji jej święta? Podpowiadamy: najlepszy pomysł na prezent na Dzień Dziecka wcale nie musi być drogi i wystawny. Mało tego, prezent wcale nie musi być kupiony w sklepie ani nawet materialny. 

Ale czy na twarzy malucha nie pojawi się zawiedziona minka, gdy nie dostanie wymarzonej zabawki? Nie, jeśli dostanie coś więcej – pamiątkę, która zostanie z nim na długie lata. Świetnym pomysłem na Dzień Dziecka, innym niż zawsze, może być też wspólnie spędzony dzień. Rodzinna wyprawa na pewno będzie frajdą, a jednocześnie na zawsze pozostanie w pamięci Twojej pociechy – w przeciwieństwie do zabawek, które pójdą w kąt, gdy się znudzą lub zepsują. 

Ciekawym prezentem na Dzień Dziecka dla niemowlaka może być też coś wykonanego samodzielnie. W roli takiego upominku od serca sprawdzi się chociażby album ze zdjęciami ze szczególnych momentów w życiu dziecka albo autorska piosenka, którą uwiecznisz na nagraniu. Być może kiedyś ten siedzący przed Tobą maluch pokaże ją swoim dzieciom? 

Jak spędzić Dzień Dziecka? 

Jak już wspomnieliśmy wcześniej, najlepszym upominkiem dla Twojej pociechy będzie poświęcenie jej czasu. Ale nie tak jak zwykle, czyli w natłoku obowiązków domowych i przy dźwiękach telefonu służbowego, gdy jednym okiem słuchasz tego, jak maluch opowiada Ci o swoim dniu. Zaplanuj to z wyprzedzeniem i jeśli możesz, to weź wolne i wyłącz komórkę. 

Co można robić w Dzień Dziecka? Zrobić krótką wycieczkę w ciekawe miejsce – albo w celu podziwiania pięknych krajobrazów, albo dostarczenia maluchowi rozrywki w jakimś parku zabawy. Jeśli nie możesz poświęcić na świętowanie całego dnia, a pogoda dopisuje, zabierz go na piknik do parku i pozwól mu wyszaleć się do woli w piaskownicy czy na huśtawkach. 

Nie udało Ci się wygospodarować czasu na celebrowanie ze swoją pociechą jej święta? Nic straconego! Mamy mnóstwo propozycji na to, jak spędzić Dzień Dziecka w domu, sprawiając maluchowi ogromną frajdę. Oto kilka pomysłów na zabawy w czterech ścianach. 

  • Niezapomniane przygody w kąpieli – choć zwykle starasz się jak najszybciej uporać z kąpielą maluszka, niech tego dnia będzie inaczej. Przeznacz na to tyle czasu, ile tylko malec będzie chciał spędzić na pluskaniu się w wodzie i pianie, wraz z ulubionymi zabawkami. Zadbaj tylko o to, by mieć pod ręką kosmetyki dla niemowląt lub dla dzieci, w zależności od wieku malucha, odpowiadające potrzebom jego delikatnej skóry, takie jak np.  Pianka do mycia dla niemowląt , która pozwoli także na sensoryczne doznania i zabawy z pianowymi budowlami[wstawić link do produktu].  

  • Dziecko w roli „szefa” – zapowiedz dziecku, że w dniu jego święta to ono jest Twoim szefem i będzie mogło samodzielnie podejmować decyzje, które zwykle należą do Ciebie. Chodzi np. o to, co dostanie na śniadanie, w co się ubierze, jaką bajkę obejrzy po obiedzie albo gdzie pójdziecie na spacer. Nie dość, że maluch poczuje się ważny, gdyż będzie mieć wpływ na wiele aspektów swojego dnia, to jeszcze wzmocnisz w nim poczucie samodzielności. 

  • Domowy plac zabaw – jeśli nie możesz zabrać maluszka do jego ulubionego parku zabawy, zapewnij mu tę rozrywkę w domu. Wystarczy odrobina kreatywności, by zrobić dla niego tor przeszkód, mapę skarbów ukrytych w różnych zakamarkach domu albo nawet basenik z kuleczkami DIY. Zrealizowanie tego pomysłu na Dzień Dziecka w domu zajmie Ci trochę czasu, jednak możesz go przygotowywać z wyprzedzeniem, korzystając z wolnych wieczorów, gdy malec już śpi. 

Pomysły na Dzień Dziecka dla nastolatków 

Szukasz fajnego pomysłu na Dzień Dziecka, który przypadnie do gustu nastolatkowi? W tym przypadku najlepszym sposobem na trafienie z upominkiem będzie… zapytanie dziecka o to, co chciałaby dostać z tej okazji, albo jak chciałaby spędzić ten dzień. Pamiętaj o tym, że nastolatek ma zupełnie inne potrzeby i często nie zakładają one spędzania całego dnia na placu zabaw z młodszym rodzeństwem. Jeśli tak jest, uszanuj to i nie zmuszaj go na siłę do aktywności, które go nie cieszą. To w końcu jego święto, a Ty chcesz sprawić mu radość. 

Jak można spędzić Dzień Dziecka, aby spełnić oczekiwania wszystkich domowników – zarówno maluchów, jak i nastolatków? Zaproponuj głosowanie – niech każdy poda jedną propozycję i spróbujcie przegłosować jedną z nich, przekonując pozostałych, dlaczego to właśnie ten pomysł jest najlepszy. To świetny sposób na wpojenie dzieciom tego, jak ważne jest słuchanie innych i szukanie kompromisów. 

Czego nie robić w Dzień Dziecka? 

Najważniejsza rada dla rodziców organizujących niespodziankę dla malucha powinna jednak dotyczyć tego, czego nie robić w Dzień Dziecka: nie ograniczać się jedynie do prezentów. Szczególnie tych drogich i nieprzystających do okazji. Dzień Dziecka powinien polegać na celebrowaniu i zacieśnianiu rodzinnych więzi. Jeśli już chcesz obdarować dziecko prezentem, niech będzie symboliczny i stanowi dodatek do wspólnie spędzonego czasu z tymi, którzy kochają je najbardziej. 

Zobacz także kosmetyki dla dzieci oraz kosmetyki dla rodziny, które znajdziesz w ofercie Bambino.