Używamy narzędzi do analizy sposobu korzystania przez użytkowników z naszych stron internetowych w celu ich zoptymalizowania. W każdej chwili możesz nie wyrazić na to zgody, klikając tutaj.

Używamy narzędzi, by zapewnić Ci indywidualną informację produktową o przeznaczeniu marketingowym, również poza naszą stroną internetową. W każdej chwili możesz wycofać swoją zgodę, klikając tutaj.
OK Zmień ustawienia
Natłuszczająca kąpiel noworodka z wrażliwą skórą

Natłuszczająca kąpiel noworodka z wrażliwą skórą

Jak kąpać noworodka? Pilnuj temperatury

Kąpiel bobasa z wrażliwą skórą wymaga starannego dobrania temperatury. Woda nie może być zbyt zimna, ani zbyt ciepła. Jej optymalna temperatura to około 37 stopni C. Pierwsza kąpiel noworodka nie jest łatwa, dlatego warto zaopatrzyć się w termometr kąpielowy. Ale jeśli nie macie go akurat w domu, temperaturę wody można też sprawdzić, zanurzając w niej swój łokieć. Pamiętajcie, że to bardziej miarodajny pomiar ciepła, niż moczenie w wodzie dłoni.

Kąpiel niemowlaka a  preparat natłuszczający skórę

Wiele z Was zadaje sobie pewnie pytanie, w czym najlepiej kąpać noworodka. Jeśli jego skóra jest wrażliwa, zawsze warto dodać do wody niewielką ilość oliwki albo emulsji emolientowej, wlana do wanny z wodą, pomaga natłuścić skórę. Trzeba tylko pamiętać, że skóra maluszka robi się wtedy śliska, więc trzeba trzymać go ostrożniej lub ułożyć na specjalnym leżaczku kąpielowym.. Nie opłukujcie dziecka po kąpieli wodą, by nie spłukać z niego natłuszczającej warstwy.

Pierwsza kąpiel niemowlaka nie powinna trwać dłużej niż kilka minut

Pierwsza kąpiel niemowlaka nie powinna trwać zbyt długo.  Woda narusza ochronną warstwę hydrolipidową, która u dzieci ze skórą wrażliwą i tak jest bardzo słaba. Na pluskanie się w wodzie przyjdzie jeszcze czas. Nie przedłużajcie kąpieli noworodka w nieskończoność.

Kąpanie noworodka – czym je zakończyć

Kąpiel niemowlęcia z wrażliwą skórą powinno zakończyć się nałożeniem preparatu natłuszczającego. Należy to zrobić w ciągu 2-3 minut po osuszeniu dziecka – wtedy skóra jest jeszcze rozgrzana, więc najlepiej wchłonie kosmetyk. Świetnym rozwiązaniem będzie Bambino krem ochronny+kojący pozostawiający na skórze bogaty film ochronny.

Ostrożnie z kosmetykami! Zobacz, w czym kąpać noworodka

Pierwsza kąpiel noworodka w domu to też moment na decyzję, jakie kosmetyki wybrać. Bądźcie ostrożni, wybierajcie kosmetyki delikatne i zawsze testujcie je najpierw na małej powierzchni skóry, zanim użyjecie je na całym ciele dziecka.

Pamiętajcie, że pierwsza kąpiel niemowlaka może być stresująca, ale z czasem nabierzecie wprawy.